نسخه آزمایشی
همایش بین المللی گفتگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب
نشست مقاومت و همگرایی در جهان اسلام
نشست سیاستگذاری فرهنگی سکولار
 • 1398/8/8 چهارشنبه نشست سیاستگذاری فرهنگی سکولار
  پنجمین نشست از سلسله نشست های راهبردی ـ تمدنی با عنوان «سیاستگذاری فرهنگی در کشورهای اسلامی» با حضور دکتر عباس مهرگان عضو هیات علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی برگزار شد.
نشست مسئله جنسیت در جهان اسلام
هم اندیشی تخصصی مطالعات قرآن و تمدن برگزار شد
 • 1395/4/5 شنبه هم اندیشی هم اندیشی تخصصی مطالعات قرآن و تمدن برگزار شد
  هم اندیشی تخصصی «مطالعات قرآن و تمدن» با همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی سه شنبه مورخ 95/04/01 با حضور اساتید حجج اسلام والمسلمین دکتر محمدتقی سبحانی، دکتر عبدالکریم بهجت پور و دکتر محمد علی مهدوی راد به عنوان سخنران و دکتر حبیب الله بابایی به عنوان دبیرعلمی در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
نشست نقد کتاب «دین در زمانه و زمینه مدرن» برگزار شد
 • 1395/4/1 سه‌شنبه نقد کتاب نشست نقد کتاب «دین در زمانه و زمینه مدرن» برگزار شد
  نشست نقد کتاب «دین در زمانه و زمینه مدرن» با حضور دکتر علیرضا شجاعی زند به عنوان مؤلف و دکتر یونس نوربخش و حجت‌السلام دکتر حسین سوزنچی به عنوان ناقدین اثر، روز سه‌شنبه مورخ 11/03/1395 در مرکز همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی (سالن کنفرانس علامه طباطبایی) با حضور اندیشمندان و فضلای حوزه و دانشگاه به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی و اداره همکاری‌های علمی و پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
نشست «ظرفیت‌های تمدنی علم کلام» برگزار شد
همسوسازی اراده انسانی با اراده الهی مبتنی بر الگوی امامت اجتماعی مهمترین شاخصه رویکرد تمدنی امام موسی صدر است.
کرسی نقد «وفاق و همدلی از منظر قرآن کریم» برگزار شد.
 • 1394/10/16 چهارشنبه نشست علمی کرسی نقد «وفاق و همدلی از منظر قرآن کریم» برگزار شد.
  کرسی نقد «وفاق و همدلی از منظر قرآن کریم» ارائه فاضل ارجمند جناب آقای دکتر فرج‌‌اله میرعرب و نقد جناب حجت‌‌الاسلام والمسلمین دکتر کریم خان‌‌محمدی توسط مرکز مطالعات فرهنگی ـ اجتماعی و با همکاری اداره همکاری های علمی پژوهشی با حضور جمع زیادی از پژوهشگران و اعضاء محترم هیئت علمی روز دوشنبه مورخ 14/10/94 در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات برگزار شد.
کرسی نظریه پردازی عدل شبکه ای برگزار شد
 • 1395/12/5 پنجشنبه پیش اجلاسیه کرسی نظریه پردازی عدل شبکه ای برگزار شد
  پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): پیش اجلاسیه نظریه پردازی عدل شبکه ای به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی با همکاری اداره همکاری‌های علمی و پژوهشی روز پنج شنبه مورخ 28/11/95 در مرکز همایش غدیر دفتر تبلیغات اسلامی از ساعت 9 تا 12 برگزار شد.
نشست علمی «بایسته های فرهنگی و اجتماعی انتخابات و رسالت روحانیت» برگزار شد
 • 1394/11/5 دوشنبه کرسی نقد نشست علمی «بایسته های فرهنگی و اجتماعی انتخابات و رسالت روحانیت» برگزار شد
  کرسی نقد نشست علمی «بایسته های فرهنگی و اجتماعی انتخابات و رسالت روحانیت» به همت مرکز مطالعات فرهنگی ـ اجتماعی و همکاری اداره همکاری های علمی و پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات مورخ 1394/11/05 برگزار شد. در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر کریم خان محمدی و دکتر عبدالوهاب فراتی به عنوان سخنران حضور داشتند.
کرسی نقد بررسی روش شناسی احادیث اجتماعی برگزار شد
 • 1394/10/13 يكشنبه نشست علمی کرسی نقد بررسی روش شناسی احادیث اجتماعی برگزار شد
  نشست علمی کرسی نقد بررسی روش شناسی احادیث اجتماعی به همت مرکز مطالعات فرهنگی ـ اجتماعی و انجمن مطالعات حوزه علمیه و دانشگاه علوم و حدیث با همکاری اداره همکاری های علمی و پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
نشست علمی پیامدهای فرهنگی ـ اجتماعی مذاکرات برجام برگزار شد.
نشست علمی پیامدهای فرهنگی ـ اجتماعی برجام برگزار شد
همدلی و همزبانی دولت و ملت، مؤلفه‌های فرهنگی اجتماعی
 • 1394/3/6 چهارشنبه همدلی و همزبانی دولت و ملت، مؤلفه‌های فرهنگی اجتماعی
  اولین نشست علمی سال 94 از سلسله نشست‌های طراحی‌شدۀ شورای پژوهشی مرکز مطالعات فرهنگی ـ اجتماعی توسط گروه مطالعات بنیادی و دین‌پژوهی فرهنگی و اجتماعی با ایراد سخن و ارائه نظرات اساتید حوزه و دانشگاه حجج‌الاسلام و المسلمین دکتر حسین اژدری‌زاده و دکتر کریم خان‌محمدی در جمعی از فرهیختگان حوزه و دانشگاه در سالن همایش‌های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
نشست علمی «فرهنگ و تکنولوژی»
 • 1394/2/31 پنجشنبه نشست علمی «فرهنگ و تکنولوژی»
  محمدعلی بهشتی کارشناس گروه مطالعات حوزه و روحانیت مرکز مطالعات فرهنگی ـ اجتماعی اظهار داشت: به همت مرکز مطالعات فرهنگی ـ اجتماعی با همکاری اداره همکاری‌های علمی و پژوهشی نشستی با عنوان «فرهنگ و تکنولوژی» روز دوشنبه مورخ 25/12/93 برگزار گردید. در این نشست جناب آقایان دکتر ابراهیم فتحی و حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر کریم خان‌محمدی به‌عنوان به‌عنوان ارائه‌دهنده و آقای حسین احمدی‌منش به عنوان دبیر علمی نشست حضور داشتند.
عقلانیت وحیانی در نظام معرفتی قرآن کریم
 • 1392/12/20 سه‌شنبه عقلانیت وحیانی در نظام معرفتی قرآن کریم
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(ایسکا)، نشست علمی «عقلانیت وحیانی در نظام معرفتی قرآن کریم» دیروز با حضور جمعی از اندیشمندان و پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی در سالن کنفرانس مرکز همایش های دفتر تبلیغات برگزار شد.
مناسبات خانواده و دولت
 • 1392/12/18 يكشنبه مناسبات خانواده و دولت
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(ایسکا): جناب آقای محمد علینی که از پژوهشگران مرکز مطالعات فرهنگی – اجتماعی می باشند در این جلسه حضور داشته وگزارش از این نشست تهیه و برای استفاده ی جامعه نخبگان و صاحب نظران در اختیار سایت پژوهشگاه گذاشته اند. نظر فرهیخته گان محترم را به مطالعه این گزارش جلب می کنیم.
مطالعه تطبیقی روحانیت مسیحی و شیعی
 • 1392/12/10 شنبه مطالعه تطبیقی روحانیت مسیحی و شیعی
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(ایسکا)، نشست علمی «مطالعه تطبیقی سازمان و نهاد روحانیت شیعی و مسیحیت(واتیکان)» از سوی مرکز مطالعات فرهنگی- اجتماعی و با همکاری اداره همکاری های علمی پژوهشی در سالن کنفرانس مرکز همایش های دفتر تبلیعات اسلامی برگزار شد. گزارشی از این نشست علمی که توسط جناب آقای محمد علی بهشتی، کارشناس پژوهش گروه مطالعات روحانیت این مرکز تهیه شده است که نظر فرهیخته گان محترم را به مطالعه آن جلب می کنیم.
نقد تبیین نگاه کارکردی به دین
 • 1392/12/4 يكشنبه نقد تبیین نگاه کارکردی به دین
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(ایسکا)، نشست علمی «نقد تبیین نگاه کارکردی به دین» با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، در سالن کنفرانس مرکز همایش های دفتر تبلیغات اسلامی قم با سخنرانی دکتر امان الله فصیحی استاد دانشگاه برگزار شد.
1 2 3

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 11839
 
logo-samandehi
نقشه
ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز مطالعات فرهنگي اجتماعي
مجری سایت : شرکت سیگما