نسخه آزمایشی

نشست مقاومت و همگرایی در جهان اسلام

ششمین نشست راهبردی و تمدنی با عنوان «مقاومت و همگرایی در جهان اسلام» به اهتمام مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری میز تمدن در دفتر تبلیغات اسلامی، با حضور تیم اندرسون (Tim Anderson) رئیس «مرکز مطالعات ضد هژمونی» (Center for Counter Hegemonic Studies) برگزار شد.
ششمین نشست راهبردی و تمدنی با عنوان «مقاومت و همگرایی در جهان اسلام» به اهتمام مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری میز تمدن در دفتر تبلیغات اسلامی، با حضور تیم اندرسون (Tim Anderson) رئیس «مرکز مطالعات ضد هژمونی» (Center for Counter Hegemonic Studies) برگزار شد. اندرسون با اشاره به محتوای کتاب خود "محور مقاومت" (Axis of Resistance)، بدین نکته تاکید کردند همانطور که امروزه جنگها و انواع اقتصادی، فرهنگی، و نظامی آن همه یکی هستند (جنگ کلی استعمار که با منطق قدرت پیش می رود)، مقاومتها هم (فارغ از ویژگیهای منطقه ای و دینی) همه یکی هستند (مقاومت کلی که با منطق ایستادگی جلو می رود) و باید همه را به صورت یک دیسیپلین علمی و انسانی درآورد. اندرسون این جمله از مقام معظم رهبری که «هنر ما این است که بتوانیم مدل بومی پیشرفت را متناسب با شرایط خودمان پیدا بکنیم» منطق و مانیفست مقاومت نه فقط در جهان اسلام بلکه در هر آنجا که شعار «یا می سازیم یا می میریم» سر می دهند، ترسیم نمود. در ادامه نشست، پرسشهایی از ناحیه اساتید حاضر در جلسه، مبنی بر ضمانت تداوم مقاومت، ضرورت فعال سازی دولت تمدنی در صحنه مقاومت (مقاومت تمدنی)، مقاومت رهبران و مقاومت توده، و آینده مقاومت و امید به آن در آمریکای لاتین امروز مطرح و مورد گفتگو قرار گرفت. در انتهای نشست، دکتر مجید امامی دبیر محترم جلسه علاوه بر عنصر «توافق نخبگانی بر مقاومت» بر پیمانهای اقتصادی، راهبرد مقاومت اجتماعی، و مقاومت فرهنگی در صورتبندی تمدن نوین تاکید کردند. 
منبع:
عكس هاي مرتبط :

تاریخ خبر: 1398/8/22 چهارشنبه
تعداد بازدید کل: 69 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 


مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید ترین مطالب
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 70
 
logo-samandehi
نقشه
ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز مطالعات فرهنگي اجتماعي
مجری سایت : شرکت سیگما