نسخه آزمایشی
اخبار
 • نشست مقاومت و همگرایی در جهان اسلام
  ششمین نشست راهبردی و تمدنی با عنوان «مقاومت و همگرایی در جهان اسلام» به اهتمام مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری میز تمدن در دفتر تبلیغات اسلامی، با حضور تیم اندرسون (Tim Anderson) رئیس «مرکز مطالعات ضد هژمونی» (Center for Counter Hegemonic Studies) برگزار شد.
 • نشست سیاستگذاری فرهنگی سکولار
  پنجمین نشست از سلسله نشست های راهبردی ـ تمدنی با عنوان «سیاستگذاری فرهنگی در کشورهای اسلامی» با حضور دکتر عباس مهرگان عضو هیات علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی برگزار شد.
 • نشست «بررسی اجرایی کردن طرح مددکاری اسلامی»
  نشست «بررسی اجرایی کردن طرح مددکاری اسلامی» برگزاری نشست «بررسی اجرایی کردن طرح مددکاری اسلامی» در دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان این نشست با حضور حجج اسلام والمسلمین علی نژاد رییس دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان – دکتر جعفری مدیر گروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و آقای خون چمن رییس گروه توسعه تبلیغ معاونت فرهنگی تبلیغی در اهواز برگزار شد. در این نشست با موضوع طرح های گوناگونی جهت مبارزه با آسیب های اجتماعی با تمرکز بر طرح مددکاری اسلامی و امداد فرهنگی قابل اجراست. همچنین در این نشست سلیمانی فر رییس موسسه خیریه عزیز فاطمه(س) گزارشی از فعالیت های مددکاری این موسسه ارائه داد و تاکید شد که در راستای طرح های مددکاری و امداد فرهنگی از ظرفیت های موثر این موسسه استفاده شود.
رویدادها
آثار علمی

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی

یادداشت ها و مقالات

کتاب ها

نشریات

نشست های علمی

یادداشت ها و مقالات
مبانی دینی سرمایه اجتماعی و رابطة آن با حکمرانی خوب در فصلنامه علوم سیاسی به چاپ رسید
راهبرد جهان اسلام در جهانی سازی جغرافیای معرفتی اسلام
 • 1392/12/21 چهارشنبه مقالات راهبرد جهان اسلام در جهانی سازی جغرافیای معرفتی اسلام
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(ایسکا)، مقاله ی، اسلام و جهانى­شدن (راهبرد جهان اسلام در جهانی سازی جغرافیای معرفتی اسلام) تالیف دکتر سید حسین فخر زارع، مدیر گروه مطالعات بنیادی مرکز مطالعات فرهنگی- اجتماعی به عنوان اثر برگزیده شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهشی شیخ طوسی(ره) انتخاب شده است. به همین مناسب چکیده ای از این مقاله را در اختیار مخاطبان محترم می گذاریم.
نگاهی به مقاله «درآمدی بر الگوی تبلیغات دینی به ‌روش میان‌فردی(سنتی) و نقش نظام‌های تبلیغی در توسعه آن»
مقاله «روابط همسایگی در الگوی زندگی اسلامی» اثر دکتر سیف‌الله قنبری آماده چاپ و انتشار است.
نگاهی به مقاله «چیستی فلسفة علوم اجتماعی»
 • 1392/7/11 پنجشنبه نگاهی به مقاله «چیستی فلسفة علوم اجتماعی»
  ایسکا: مقاله «چیستی فلسفة علوم اجتماعی» که توسط محقق رسمی گروه مطالعات بنیادی و دین پژوهی فرهنگی اجتماعی جناب آقای محمد کاظم کریمی به انجام رسیده، آماده چاپ و انتشار گردید. در مقدمة این مقاله می‌خوانیم:
انقلاب اسلامی و رمز تداوم آن؛ کنکاشی در نگاه آینده نگرانه‌ی شهید مطهری به مقوله‌ی آزاداندیشی
«جریان شناسی اجتماعی-سیاسی روحانیت»
 • 1392/7/3 چهارشنبه «جریان شناسی اجتماعی-سیاسی روحانیت»
  ایسکا (پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی): «جریان شناسی اجتماعی-سیاسی روحانیت» عنوان مقاله‌ای است که توسط دکتر سیدحسین فخرزارع مدیرگروه مطالعات بنیادی، در مرکز مطالعات فرهنگی اجتماعی تدوین شده و در فصلنامة «اسلام و مطالعات اجتماعی» در دست چاپ می‌باشد.
نگاهی به مقاله «روش تفسیر اجتماعی قرآن کریم» اثر دکتر سید حسین فخرزارع
مقاله چیستی و هستی جامعه و همکنشی آن با اجزای تشکیل دهنده‌اش
 • 1392/4/11 سه‌شنبه مقاله چیستی و هستی جامعه و همکنشی آن با اجزای تشکیل دهنده‌اش
  ایسکا (پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی): مقاله « چیستی و هستی جامعه و همکنشی آن با اجزای تشکیل دهنده‌اش» از جمله مقالاتی است که در زمینة فلسفه اجتماع در شماره 10مجله علمی پژوهشی معرفت فرهنگی موسسه پژوهشی امام خمینی، در بهار1391متتشر شده و توسط دکتر سید حسین فخرزارع مدیر گروه مطالعات بنیادی مرکز مطالعات فرهنگی اجتماعی به نگارش درآمده است. در بخش‌هایی از این مقاله می‌خوانیم:
اندیشه ارتباطی ابن خلدون و هابرماس
 • 1391/2/31 يكشنبه مقالات اندیشه ارتباطی ابن خلدون و هابرماس
  مقاله اندیشه ارتباطی ابن‌خلدون و هابرماس در فصلنامه علمی تخصصی دین و رسانه مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما به چاپ رسید. در این مقاله که به قلم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر کریم خان‌محمدی است، اندیشه اجتماعی دو متفکر ناهم زمان به نام های ابن خلدون تونسی و هابرماس آلمانی، در حوزه ارتباطات اجتماعی مقایسه و بررسی می شود.
[Part_Search]
[Part_Adv]
نقشه
ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز مطالعات فرهنگي اجتماعي
مجری سایت : شرکت سیگما