نسخه آزمایشی
«دولت تمدنی» در همایش «دولت‌سازی در آسیا» (استانبول) 28آبان1402 «دولت تمدنی» در همایش «دولت‌سازی در آسیا» (استانبول)

همایش «تجربه‌ دولت‌سازی در آسیا» به بهانه یک‌صدمین سال‌ تأسیس دولت ترکیه به همت حزب وطن این کشور و با حضور اساتید دانشگاه‌های ده کشور ترکیه، ایران، روسیه، چین، ژاپن، آذربایجان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان در روزهای ۱۷تا ۱۹ نوامبر در شهر استانبول برگزار شد. سطح تحلیل عمده مقالات همایش، سطح تحلیل تمدنی و متمرکز بر ایده «نفی رویکردهای امپریالیستی در ایجاد دولت آسیایی» بود.
در این همایش، آقایان احمد رهدار، حبیب‌اله بابایی و رسول نوروزی با سخنرانی در باره «معنا و ابعاد تمدن سیاسی و دولت تمدنی» به فرایند صورتبندی دولت تمدنی پرداخته و در این بین به رسالت دولت تمدنی در مواجهه با مصائب امت اسلام همچون تراژدی غزه اشاره کردند.
به همت و پیشنهاد تیم ایرانی شرکت‌کننده در این همایش، در بیانیه پایانی، ضمن حمایت از فلسطین، تجربه دولت اسرائیل به دلیل فقدان ریشه در تاریخ آسیا و داشتن رفتارهای سیاسی غیرانسانی و متضاد با فرهنگ آسیایی مورد انتقاد قرار گرفت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 4
ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز مطالعات فرهنگي اجتماعي
مجری سایت : شرکت سیگما