• اخبار

در سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی
كرسي ترويجي نظم تمدني در جهان اسلام برگزار می شود
كرسي ترويجي نظم تمدني در جهان اسلام روز چهارشنبه ٢ اسفند ۹۶ در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، تالار امام مهدی(عج) ساعت 9 برگزار خواهد شد. در این جلسه آقای رسول نوروزي ارائه بحث خواهند داشت و ناقد جناب آقای دكتر حبيب الله بابايي خواهند بود. آقای همت بدرآبادی نیز دبیر علمی این جلسه می باشند.
کرسی ترویجی عرضه و ایده علمی
صورت بندی مفهوم امت اسلامی بر اساس المیزان؛ مدلی برای تحلیل تمدنی مناسبات جهان اسلام برگزار می شود
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کرسی ترویجی و عرضه ایده علمی «صورت بندی مفهوم امت اسلامی بر اساس المیزان؛ مدلی برای تحلیل تمدنی مناسبات جهان اسلام» به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی و مرکز همکاری های علمی و بین المللی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
چاپ و نشر
کتاب پیش درآمدی بر سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی به چاپ و نشر رسید
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کتاب پیش درآمدی بر سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی به قلم منصوره اولیایی توسط اداره نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در تابستان 96 چاپ و در مهر 96 توزیع گردید.
نشست علمی
کرسی‌های کارگروه «فرایند تمدنی در تجربۀ جمهور اسلامی» برگزار شد
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کرسی‌های فشرده نقد و بررسی کارگروه «فرایند تمدنی در تجربۀ جمهور اسلامی» در 7 جلسه پی‌در‌پی و نفس‌گیر به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی، طی روزهای 16 و 17 شهریور 96 در مجتمع طلائیه کاشان برگزار شد.
نشست علمی «قرائت فرهنگی قرآن» برگزار می شود
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): نشست علمی «قرائت فرهنگی قرآن» به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی و با همکاری اداره همکاری های علمی و پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود
محمدرضا بهمنی تشریح کرد
معیارهای تحلیل دولت با رویکرد تمدن نوین اسلامی
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کوچک­ترین فساد در پایین­‌ترین لایه ساختاری دولت اسلامی، بزرگ‌ترین گناه محسوب می­‌شود و دولتی که برنامه برای سرکوب فساد نداشته باشد را نمی­‌توان دولت تمدنی دانست.
گزارش تجمیعی دو نشست تمدنی
نشست های «ظرفیت‌های تمدنی جهان اسلام» و «چالش‌های تمدنی جمهوری اسلامی» برگزار شد
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): نشست «ظرفیت‌های تمدنی جهان اسلام» و نشست «چالش های تمدنی جمهوری اسلامی ایران» به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی با حضور آقای پروفسور ادریس هانی، دکتر محمدعلی میرزایی و دکتر محمدرضا بهمنی روزهای 30 و 31 فروردین ماه 96 برگزار شد.

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز مطالعات فرهنگي اجتماعي
مجری سایت : شرکت سیگما