• اخبار

مدیر گروه مطالعات تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی مطرح کرد:
لزوم بهره گیری از مختصات رویکرد تمدنی در تحلیل مسائل اجتماعی‏
دکتر بهمنی با انتقاد از غلبه بعد نظری و تئوریک مطالعات تمدنی بر بعد عینیت گرایانه آن در ایران، گفت: در مطالعات عینیت گرایانه، تمدن به مثابه رویکرد تحلیل و بررسی رویدادها در ‏جوامع است و می توان از مختصات رویکرد تمدنی به عنوان الگویی برای تحلیل مسائل اجتماعی‏ بهره برد.
به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی
از کتاب و نشست های علمی «بررسی عیار تمدنی جمهوری اسلامی» رونمایی شد
«دکتر حبیب الله بابایی»، رئیس مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی با اشاره به این‌که طرح پژوهشی «عیار تمدنی جمهوری اسلامی ایران» یکی از پروژه‌های اصلی مرکز بوده،گفت فاز اول این پروژه از حدود دو سال قبل با مدیریت آقای دکتر محمدرضا بهمنی و با حضور جمعی از تمدن-پژوهان حوزوی و دانشگاهی عملیاتی شده است
در سومین هفته علمی تمدن نوین اسلامی
كرسي ترويجي نظم تمدني در جهان اسلام برگزار می شود
كرسي ترويجي نظم تمدني در جهان اسلام روز چهارشنبه ٢ اسفند ۹۶ در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، تالار امام مهدی(عج) ساعت 9 برگزار خواهد شد. در این جلسه آقای رسول نوروزي ارائه بحث خواهند داشت و ناقد جناب آقای دكتر حبيب الله بابايي خواهند بود. آقای همت بدرآبادی نیز دبیر علمی این جلسه می باشند.
کرسی ترویجی عرضه و ایده علمی
صورت بندی مفهوم امت اسلامی بر اساس المیزان؛ مدلی برای تحلیل تمدنی مناسبات جهان اسلام برگزار می شود
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کرسی ترویجی و عرضه ایده علمی «صورت بندی مفهوم امت اسلامی بر اساس المیزان؛ مدلی برای تحلیل تمدنی مناسبات جهان اسلام» به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی و مرکز همکاری های علمی و بین المللی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
چاپ و نشر
کتاب پیش درآمدی بر سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی به چاپ و نشر رسید
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کتاب پیش درآمدی بر سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی به قلم منصوره اولیایی توسط اداره نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در تابستان 96 چاپ و در مهر 96 توزیع گردید.
نشست علمی
کرسی‌های کارگروه «فرایند تمدنی در تجربۀ جمهور اسلامی» برگزار شد
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): کرسی‌های فشرده نقد و بررسی کارگروه «فرایند تمدنی در تجربۀ جمهور اسلامی» در 7 جلسه پی‌در‌پی و نفس‌گیر به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی، طی روزهای 16 و 17 شهریور 96 در مجتمع طلائیه کاشان برگزار شد.
نشست علمی «قرائت فرهنگی قرآن» برگزار می شود
پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (ایسکا): نشست علمی «قرائت فرهنگی قرآن» به همت مرکز مطالعات اجتماعی و تمدنی و با همکاری اداره همکاری های علمی و پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

مركز مطالعات فرهنگي اجتماعي
مجری سایت : شرکت سیگما